Temel Omlet Tarifi - Kevserin Mutfağı Yemek Tarifleri- Nurselin Mutfağı Videolu Yemek Tarifleri - Nurselinnefismutfagi.com
Temel Omlet Tarifi - Kevserin Mutfağı Yemek Tarifleri- Nurselin Mutfağı Videolu Yemek Tarifleri - Nurselinnefismutfagi.com " /> " /> 3 PT39M PT26M PT65M
408
    tarif, nasıl yapılır, omlet, yumurta, kahvaltılık, omlet tarifi, peynirli omlet, omlet nasıl yapılır
    tarif, nasıl yapılır, omlet, yumurta, kahvaltılık, omlet tarifi, peynirli omlet, omlet nasıl yapılır
    tarif, nasıl yapılır, omlet, yumurta, kahvaltılık, omlet tarifi, peynirli omlet, omlet nasıl yapılır

Temel Omlet Tarifi - Kevserin Mutfağı Yemek Tarifleri

Kevserin Mutfağından temel omlet tarifi; https://www.kevserinmutfagi.com/temel...

omlet, temel omlet tarifi, yumurta, kahvaltılık tarif, peynirli omlet tarifi, sebzeli omlet tarifi, omlet nasıl yapılır, pratik omlet tarifi.

MALZEMELER

2 yumurta,
1/2 çay bardağı süt,
1 tatlı kaşığı un,
1 çay kaşığı tereyağı,
Tuz,
Karabiber.

Omlet nasıl hazırlanır
https://www.kevserinmutfagi.com/temel...

*************************

Hafta sonu kapıya geldiğine göre şöyle güzel bir kahvaltılık tarif iyi gider diye düşündüm. Bildiğin Omlet işte, nesi güzel bunun der gibisiniz duyuyorum, benden kaçmaz haberiniz olsun:) Bu Temel bir tarif. Siz keyfinize göre peynir, salam, sucuk, sosis, ıspanak, mantar, patates, vs. istediğinizi ekleyebilirsiniz. Bu eklemeyi doğrudan yumurtanın içine yapabileceğiniz gibi sotelediğiniz malzemeleri omleti katlamadan önce arasına da koyabilirsiniz. Omlet karışımına istediğiniz baharatları ekleyebilirsiniz yine. Benimkisi ilham periliği, iş sizde bitiyor yani.

Gelelim şimdi hafta sonu yapılacaklara… Güzel bir kahvaltı şart elbette. Kahvaltıyı toplarken bir yandan da akşam çayın yanında ailecek yiyebileceğiniz basit bir kek atıverin fırına. Akşam yemeğine de lavaştan pizza, vs. gibi pratik bir şeyler planlayın, kafanızda dönüp durmasın ne pişirsem diye. Bakın yemek işi bitti gitti bile. Artık dışarı mı çıkarsınız, çocuklarınızı mı mıncıklarsınız, temizlik mi yaparsınız, kitap mı okursunuz orası size kalmış. Ne yaparsanız yapın kendinize özel zaman ayırmayı unutmayın elbette. Tamam tüm ailenin yükü kadının omuzlarında, ama sizin omuzlarınız sağlam durmazsa gün gelir o yükü taşıyamaz olursunuz. Sizin sağlam kalabilmeniz için de kafanızı dinlemeye ihtiyacınız var. Kendinize iş çıkarıp durmayın, bırakın bazı şeyler de eksik kalsın ya da başkası yapsın.

Söylemesi kolay tabi değil mi Evet söylemesi kolay, yapması zor, ama imkansız değil. İnsanoğlu aya çıktı aya, siz de kalkmış kendime 1-2 saat vakit ayırmam mümkün değil diyorsunuz, hadi oradan. İzlediğiniz dizilerden birini izlemeyi bıraksanız haftada 3-4 saat sizin olur zaten. Hele bir de televizyondan tamamen uzaklaşın bakın neler neler oluyor.

Afiyetle kalın…

*******************************

Kevserin Mutfağı Youtube Kanalına Abone Olmak İçin Buraya Tıklamanız Yeterli;
https://www.youtube.com/user/kevserin...
Kevserin Mutfağını Takip Edebileceğiniz Diğer Adresler;
http://www.kevserinmutfagi.com/
https://www.facebook.com/kevserinmutf...
https://twitter.com/kevserinmutfagi
https://instagram.com/kevserinmutfagi/
https://plus.google.com/b/11560264893...
banagore.co
turkishstylecooking.com
Tarif Küpü uygulamasını indirmek için;
https://itunes.apple.com/tr/app/tarif...
https://play.google.com/store/apps/de...
Tabule Dergi
http://tabuledergi.com/
https://itunes.apple.com/tr/app/tabul...